Menu

TAMSAT, International Astronautical Federation (IAF) Üyesi

Eylül 2013 de, Çin’in Pekin şehrinde toplanan International Astronautical Federation Genel Kurul Toplantısı’nda Derneğimiz “TAMSAT (AMSAT-TR)“, Federasyon Üyeliği’ne kabul edildi. Toplantı sırasında yapılan kısa bir sunuş ile üyelere tanıtılan TAMSAT’a “Üyelik Belgesi” takdim edildi. Kısa süre önce Derneğimize ulaşan belgenin bir suretini ve toplantı sırasında hatıra olarak çekilen bir resimi aşağıda sizlere sunuyoruz.

TAMSAT bundan böyle, Ülkemizin güzide kuruluşlarından İTÜ, TAI, TUBİTAK ile birlikte, ilgili çalışmalara katkı verebilecektir. Bu vesile ile söz konusu genel kurulda üyeliği bizimle birlikte kabul edilen “Konya Üniversitesi – Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi” ile “Gümüş Aerospace & Defense” kuruluşunu da kutluyoruz.

IAF Üyelik Belgesi

Resim-1. IAF Üyelik Belgesi

International Astronautical Federation has approved the Membership of TAMSAT (AMSAT-TR) in September 2013 at the General Assembly met in Beijing-China. After a short introduction, the “Certificate of Membership” was given to TAMSAT.  A copy of the certificate and a picture from the meeting are attached.

TAMSAT will contribute the activities of the Federation together with the distinguished organizations; ITU, TAI, and TUBITAK. We also celebrate the other two new members from Turkey; Faculty of Aviation and Space Sciences of Konya University and Gümüş Aerospace & Defence Co.

Toplantı

Resim-2. Toplantıdan bir kare.

TAMSAT
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

A.Tahir DENGİZ, TA2T

Beğen  
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu Başkanı Ankara/Türkiye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )