Menu

Çocuk Gözüyle Uzay

E-posta adresimize bu haftasonu çok özel bir mesaj geldi. Ekinde bulunan minik sanatçı ellerden çıkmış bir çok güzel resim ve not hepimizi sevindirdi ve öğrencilerimizle gurur duyduk. Resim ve notlar ilköğretim öğrencileri tarafından hazırlanmış ve adeta “biz de bu uzaya çok uzak değiliz” mesajı verilmişti.

Konya Cengiz TOPEL İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrencileri ile anaokulu öğrencilerinin, sınıf öğretmenleri Sıdıka UĞUR ve okul öncesi öğretmeni Sayın Gülay ERDOĞAN’ın nezaretinde yaptıkları “Hayalimizdeki Uzay” konulu resim çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik.

Resim-1. Hep merak edilen ve ettikleri uzay kavramını, kağıda dökmeden önce kendinden emin gülümseyen öğrencilerimiz. (Copyright © TAMSAT)

Işıldayan gözler

Resim-2. Yüzlerde yaşanan uzayı resmetme heyecanı. (Copyright © TAMSAT)

Resimleri dikkatle incelerseniz; öğrenciler hayal ettiklerini çizmiş olsalar da gerçek uzay çalışmalarından çok da uzaklaşmadan bir takım ince detayları dahi atlamadıklarını fark edebilirsiniz. Örnek olarak; astronotların uzay gemisinde güvenlik halatı ile bağlı olması, geniş camlı kaskları, uzay araçlarının güneş panelleri, gök cisimleri arasındaki şekilsel farklılıklar, karanlık uzay siyahı, Satürn halkaları, Güneş ışınımı, ay yüzeyindeki krater oluşumu sayılabilir.

IMG-20131205-WA0001

Resim-3. Çalışmayı gerçekleştiren, çocukların hayal dünyasını kağıda dökmelerinde aracı olan ve bize ulaştıran değerli öğretmenlerimiz Sayın Sıdıka UĞUR (solda) ve Sayın Gülay ERDOĞAN (sağda) öğrencilerimizle birlikte. (Copyright © TAMSAT)

Şimdi sizleri, değerli öğrencilerimizin resimleri ile başbaşa bırakıyoruz. Yorumlarınızın, öğretmenlerimiz tarafından takip edilerek ilgili öğrencilere aktarılacağını bilmenizi isteriz.

Çalışmaya aracı olan değerli öğretmenlerimizi de buradan bir kez daha saygıyla selamlıyor, başarılı çalışmaların devamını diliyoruz.

(All photograph Copyright © TAMSAT)

Beğen  
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu İdari Başkan Yardımcısı. Çağrı İşareti: TA2IRU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 3 )