ASELSAN 48XX Modifikasyon Kullanım Kılavuzu

TAMSAT_Kit_V3 Doküman ASELSAN 4822’lere yapılan son değişikliklerle birlikte dikkat edilmesi gereken birkaç hususu belirtmek istedik. Bu nedenle konu ilgili dokümanlarda gözden kaçabileceği için buradan tekrar hatırlatıldı.

PTT kontrolü için TAMSAT Kit üzerindeki PTT çıkışını ana kontrol kartı üzerindeki J2’nin 3‘ncü pinine bağlı-anmaktaydı. Ancak bu durumun doğru olmadığının tespit edilmesi üzerine, J2’nin 3‘üncü pini yerine 8155 entegresini söktüğünüz bacaklarından 26 numaralı bacağa lehimlemek gerekmektedir.

01 Ağustos 2019 tarihinden sonra hazırlanan HEX dosyalarını yüklediğinizde veya Eylül 2019 tarihinden sonra TAMSAT KIT alıp taktığınızda, kartınız üzerinde PTT OUT’un bu 26 numaralı bacağa bağlanmış olduğu duruma göre çalışacaktır.

Eski cihazlarda (yani bu modifikasyonun / düzenlemenin yapılmadığı cihazlarda PTT işlevi ters çalışacaktır) Bağlantının nasıl yapılacağının detayı için güncellenmiş olan modifikasyon dokümanı inceleyiniz. Eğer bu bağlantıyı yapmazsanız cihazınız sürekli göndermede kalacaktır. Eğer anten bağlı değil ise cihazınıza zarar verebilirsiniz.

TON devrede iken, karşı tarafta hissedilebilecek “HAM-HIM” gürültülerini, eski haline göre %80 bastırabilmek için, aşağıdaki uygulamayı yapabilirsiniz.

3.3nF bir kapasitörü LM224‘ün 11′nci ve 12′nci bacağına bağlayabilirsiniz. (Uygulama yapılacak olan LM224, ön panel size bakarken, ön panele en yakın solda olan).

Dosya İndirme Bağlantısı (Güncelleme: 26 Mart 2020)

ASELSAN 48XX Ayarlar ve Kullanma Kılavuzu