Menu

“İTÜpSAT1 Yörüngede Birinci Yıl” Talihlisi Belli Oldu

Hepimizin gözbebeği İTÜpSAT-1 uydumuz, bildiğiniz gibi 29 Eylül 2011’de yörüngedeki birinci yılını başarı ile doldurmuş, İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Labaratuvarı (USTTL) tarafından da bu güne özel bir etkinlik düzenlenmişti. Etkinlikte yerli ve yabancı radyo amatörleri uydumuzun beacon kayıtlarını göndererek hem özel gün anı sertifikası almaya hak kazanmış, hem de bu konuda bir çekilişe katılmaya hak kazanmışlardı. Gün içerisinde birinci yıl talihlisinin belirlendiğine dair bilgi USTTL web sayfasında yayınlanarak duyuruldu.

Konu ile ilgili açıklamaya yazı devamından ulaşabilirsiniz. TAMSAT olarak bizler de tüm katılımcıları ve birinci olan talihliyi kutluyoruz.

İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Labaratuvarı (USTTL) Duyurusu

– İTÜpSAT1 yörüngede birinci yıl talihlimiz TRAC Manisa şubesi adına gönderilen kayıt oldu. Kendilerini kutluyor, ilgilerinin devamını diliyoruz. Kendilerinden en kısa sürede İTÜ’yü ziyarete gelecek temsilcilerinin bilgilerini rica ediyoruz.

– Talihlimizin şehirlerarası ya da milletlerarası seyahat masrafları hariç, tüm USTTL ziyaret masrafları en çok 2 gün için tarafımızdan karşılanacaktır.

– Talihlinin ziyarete gelemeyecek olmaları durumunda yeni bir talihli rasgele belirlenecektir.

* 20 Eylül 2011 tarihli “İTÜpSAT1 Yörüngede Birinci Yıl” etkinliği ile ilgili duyuru yazımıza ulaşmak için tıklayınız
* İTÜpSAT1 Facebook Fun Sayfasına erişip destek olmak için tıklayınız

Beğen  
Yazar

Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir