Menu

ITUpSAT-1 Özel Gün Anı Sertifikası

Türk ve yabancı radyo amatörlerince izlenen, TAMSAT Amatör Uydu İzleme İstasyonları tarafından da geçişleri, sinyal durumu sürekli takip ve kaydedilen ITUpSAT-1 uydumuzun yörüngedeki ilk yılını tamamlamasına sayılı günler kaldı. Bu önemli günü özel kılmak adına, İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Labaratuvarı tarafından uydumuzun 1’inci yıl dönümünde güzel bir bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikle ilgili bilgi aşağıdadır. TAMSAT ailesi olarak bizler de tüm radyo amatörlerini belirtilen günde bu etkinliğe katılmalarını tavsiye ediyoruz.

ITUpSAT-1 YÖRÜNGEDE BİRİNCİ YILINI KUTLUYOR
ITUpSAT1 Özel Gün Etkinliği ve Anı Sertifikası

Ülkemizin ilk kendi yapım CubeSat tipi uydusu ITUpSAT1 yörüngedeki birinci yılını 23 Eylül 2010 günü tamamlayacaktır. Bu özel günü bir anı etkinliği ile unutulmaz kılmak istiyoruz.

Bu amaçla 23 ve 24 Eylül 2010 günü ITUpSAT1 uydusunun geçişini kaydedip gönderen herkese “İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi (İTÜ UUBF) Uzay Mühendisliği tarafından “ITUpSAT-1 Özel Gün Anı Sertifikası” verilecektir.

Kayıtlarınızı aşağıdaki belirtilen linkte bulunan gönderim formunu kullanarak İTÜ UUBF Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Labaratuvarı web adresine  (USTTL) gönderebilirsiniz.

Kayıtlar incelendikten sonra e-sertifikanız formatta belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir. Rastgele belirlenecek bir şanslı kayıt sahibi İTÜ UUBF USTTL’ye davet edilecektir. Etkinliğe katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Labaratuvarı (USTTL): 
http://usl.itu.edu.tr/tr/index.php

Özel Gün – Sinyal Takip dosya gönderme adresi:
http://usl.itu.edu.tr/en/takip-formu

Not: Şehirlerarası ya da milletlerarası seyahat masrafları hariç, rastegele belirlenen talihlinin tüm USTTL ziyaret masrafları en çok (2) gün için tarafımızdan karşılanacaktır.


English

ITUpSAT-1 FIRST YEAR IN ORBIT CELEBRATION

First Turkish built satellite, a CubeSat, the ITUpSAT1, will complete its first year in orbit on September 23, 2010. We would like to commemorate this very special day.

As a token of rememberance for this day, everybody who tracks ITUpSAT1 and records its beacon signal on September 23 and 24, 2010 will be awarded with a “ITUpSAT1’s First Year Celebration” certificate.

Everybody who wants to participate in this activity has to send their beacon recordings and observation data to the web address given below by filling in the form therein.

After the verification of the ITUpSAT1 tracking records, the commemoration certificate will be sent to the senders email address. Also one lucky participant, selected randomly among the participants, will be invited to visit ITU UUBF SSDTL and it’s facilities.

We would like to thank everybody  in advance for their support and participation in this special event.

ITU Space Systems Design and Testing Laboratory (SSDTL):
http://usl.itu.edu.tr/tr/index.php

First Year Celebration ITUpSAT1 record email address:
http://usl.itu.edu.tr/en/takip-formu

Note: All visit costs, except the interstate or intercity travel, of the randomly selected person will be covered by SSDTL for maxiumum of (2) days.

Beğen  
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu İdari Başkan Yardımcısı. Çağrı İşareti: TA2IRU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir