Menu

“AMSAT Forum – Amatör Radyo Uzayda”

2010 AMSAT Forum’u Dayton Hamvention’da 15 Mayıs Cumartesi günü, 11.15 ile 13.30 saatleri arasında (5) numaralı forum odasında yapılacak olup, forumu Yönetim Kurulu üyesi Alan Biddle, WA4SCA yönetecektir.

Konuşmacılar ve Sunumları:

Barry Baines, WD4ASW , AMSAT Başkanı, kurumun neler yaptığını, ne durumda olduğunu ve önünde aşılması gereken zorlukları anlatan “AMSAT Durum Raporu”nu takdim edecektir. 

Drew Glasbrenner, KO4MA , AMSAT Başkan Yardımcısı, Operasyonlar, “AMSAT Uydu Operasyon ve Uluslararası Uydu Operasyonları”. Drew yörüngede çalışır durumdaki uydular ve yeni hazırlananlar ile ilerisi için planlanan uydular konusunda bir tanıtım yapacaktır. 

Mike Forsythe, AC2V , “DXpedition’lara uydu haberleşmesinin entegrasyonu”. Mike, K4T Takım Lideri, K4T DXpedition’unu ve uydu haberleşmelerinin nasıl DXpedition’ların gençlerin katılımı ve yeşil enerji kullanımı ile ayrılmaz bir parçası haline geldiğini anlatacaktır.

Gould Smith, WA4SXM , AMSAT Başkan Yardımcısı, Kullanıcı Hizmetleri, “ARISSat-1’i uçuşa hazırlamak”. Gould AMSAT‘ın ARISSat 1 Proje Yöneticisidir . Projenin şu andaki durumu ve Temmuz ayında test edilip Rusya’ya teslim edilecek iki uydun hakkında konuşma yapacaktır. 

Alex Harvilchuck, N3NP , “NextGen CubeSat Program Update”. IBM’de bir Sistem Mühendisi olan Alex aynı zamanda NextGen CubeSat Program Yöneticisidir. Forumda programın son durumunu anlatacaktır. Bu programın bir parçası olarak Binghamton Üniversitesi mühendislik öğrencileri bir süredir AMSAT için 3U Cubesat kasasına konulacak U/V transponderinin güç ünitelerinin yapılandırılması üzerinde çalışmaktadır. (Haber Kaynağı: AMSAT)

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

TAMSAT / İstanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir