Menu

YM7XKA ve TC89TC Özel Gün Etkinliği

TAMSAT, GİTRAD ve TCSWAT ile birlikte organize edilen ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen TC89TC Özel Gün Etkinliği, bu kez bir okul kulübünde düzenlenecek. Daha önce 19 Nisan 2012’de düzenlediğimiz ve Keşap Anadolu Lisesi ile birlikte bir çok okulun katıldığı konferansın ardından, aynı okulda kurulan YM7XKA – Amatör Telsiz ve Uzay Haberleşme Teknolojileri Kulübü, hem bu etkinliğe ev sahipliği yapacak, hem de genç operatörleri tüm Dünya’ya ilk çağrılarını yapacaklar. Şu an (6) kişilik çekirdek bir kadro ile kurulan YM7XKA operatörleri atmosferik şartlara göre bir çok amatör band ve modu aktif olarak deneyecek. 

Saat başlarında 7092 ve 14270 kHz’de Türk amatörlerle buluşmayı planlayan genç operatörler, değişen çalışma frekanslarını da anlık olarak sitelerinin sağ tarafındaki modülde güncelleyecekler.

İlk deneyimleri olduğu için oldukça heyecanlılar, bu nedenle operatörler dışında kalan öğrencilerin de nereden duyulduklarını anlık olarak takip edebilmeleri adına sitelerinin üst menüsünde bir geri bildirim formu da mevcut. Eğer kendileri ile QSO yapma imkanınız olur ise veyahut bir SWL iseniz bu formu doldurarak onlara yardımcı olabilirsiniz.

Çalışma günü TAMSAT, GİTRAD, TCSWAT ve TRAC amatörlerinin de destekleyeceği çalışmanın hava şartlarına bağlı olarak gün boyu sürmesi planlanıyor.

TC89TC

Resim.1. TC89TC Özel Gün Etkinliği çağrısı.

YM7XKA

Resim-2. YM7XKA’nın sosyal ağlardaki daveti.

Beğen  
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu İdari Başkan Yardımcısı. Çağrı İşareti: TA2IRU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir