Menu

Giresun – Keşap Konferansı Gerçekleştirildi

19 Nisan 2012’de TAMSAT – Amatör Uydu Teknolojileri Derneği, GİTRAD – Giresun Telsiz Radyo Amatörleri ve Doğa Sporları Derneği, TCSWAT – TC Özel Çağrı İşaretli Çalışmalar Takımı ve Giresun Keşap Anadolu Lisesi işbirliği ve Keşap ilçesindeki ilköğretim okulları öğrencilerinin de katılımıyla; “Amatör Telsizcilik,  Uzay Bilimleri ve Amatör Uydu Teknolojileri Konferansı” gerçekleştirildi. TAMSAT-Genç Takımı Ankara liderinin de katıldığı etkinlik oldukça renkli anlara sahne oldu.

Keşap Kaymakamı Sayın Dr. Polat KARA, Keşap Milli Eğitim Müdürlüğü ve M.Akif ERSOY Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü personelinin de izleyici olarak katıldığı konferansın son bölümü uygulamalı etkinlik şeklinde tamamlandı.

Bürokratlar, öğretmenler, öğrenciler ve radyo amatörlerinin bir arada olduğu etkinliğin bir bölümünde amatör telsiz donanımları (eğitim maksatlı) öğrenciler tarafından kullanıldı.

Katılan öğrencilerin ilk kez amatör radyo donanımlarını ve 1U’luk yapıda küp uydu modelini yakından tanıma fırsatı buldukları; 11.00’de başlayıp, 15.00’da katılım belgelerinin verilmesi ile biten konferansa ait notları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Beğen  
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu İdari Başkan Yardımcısı. Çağrı İşareti: TA2IRU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir