Menu

8. Dönem Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Değerli TAMSAT üyeleri ve kamuoyuna. Derneğimizin tüzüğündeki ilgili hüküm gereğince 8. Genel Kurulumuz 10 Şubat 2024 tarihinde Ankara ilinde yeterli sayıda katılımla gerçekleştirilmiştir.

TAMSAT 8. Dönem Genel Kurulunda yapılan seçim sonucu ile aşağıdaki isimler yeniden Yönetim Kuruluna seçilmişlerdir. Yönetim Kurulu içinde görev dağılımı ise aşağıda listelendiği şekildedir.

8. Dönem Yönetim Kurulu

  • Şahin KÜLİĞ, Yönetim Kurulu Başkanı,
  • Şafak AKÇA, Yönetim Kurulu Teknik Başkan Yardımcısı,
  • Ruha USLU, Yönetim Kurulu İdari Başkan Yardımcısı,
  • Berna DENGİZ, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri,
  • Baran AKBIYIK, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi.

Diğer Konular

Resim-1. Genel kurul toplantısından. (Image Credit: TAMSAT)

Dernek üyeliğine başvurularda ve toplantı katılımlarında genç arkadaşlarımızın giderek artması ve geleceğin mühendislerini şimdiden aramızda görmekten ayrı bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

Resim-2. Genel kurul toplantısından. (Image Credit: TAMSAT)

Büyük oranda uzay mühendisliği alanında lisans eğitimlerine devam eden arkadaşlarımız, hali hazırda TAMSAT-Masaüstü Küp Uydu Eğitimine de devam etmekteler.

Resim-3. CRISPR-GEM proje yürütücüsü Tuğçe CELAYİR  ve TAMSAT Yönetim Kurulu Başkanı Şahin KÜLİĞ (Image Credit: TAMSAT)

Elbette bu katılımlarda sadece uzay mühendisleri yer almadı. Bu yıl Türk Astronot ve Bilim Misyonu’nda yer alan 13 uzay projesinden biri olan CRISPR-GEM projesinin yürütücüsü bilim insanı Tuğçe CELAYİR de dernek üyemiz olarak aramızdaydı.

Kendisi aynı zamanda TA1TUG çağrı işaretli bir radyo amatörü ve MoEP koordinatörü olan CELAYİR ve katılımcılarımız, kurul sonrası CRISPR-GEM projesi hakkında karşılıklı sohbet şeklinde konuşmalar gerçekleştirdiler.

Kurucularımızdan Yönetim Kurulu üyesi Ruha USLU ve yeni üyemiz CELAYİR’in ülkemizin uzaydaki geleceği için böylesi öneme sahip bir projede birlikte yer alıyor olması da ayrı bir gurur vesilesi oldu.

Beğen  3
Yazar

Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir