Menu

Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı

18-19 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara ATO-Congresium‘da ‘Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı‘ ve heyecan verici bir uydu fuarı gerçekleştirildi. Bu çalıştay, aynı zamanda Türkiye’nin uzaydaki varlığını artıracak teknolojilere odaklanarak yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve teknolojileri gibi konuları ele alan önemli bir çalıştay oldu.

Resim-1. Oturumdan bir kare. (Image Credit: TAMSAT)

Uydu endüstrisinden ilgili temsilcilerin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ve araştırmacılar çalıştayda bir araya geldi ve özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak bu alanlardaki son teknolojik gelişmeleri, inovasyonları ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler tartışıldı.

Resim-2. Standımız. (Image Credit: TAMSAT)

Ankara’nın en büyük kongre merkezi olan ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya özellikle küp uydu sektöründen ilgili kamu/özel sektör temsilcileri, eğitim kurumları, enstitüler, ilgili sivil toplum kuruluşları ve savunma sanayii firmalarından çok sayıda temsilci katıldı.

Çalıştayda Türkiye’nin uydu operatörü TÜRKSAT, “Gökler Şimdi Daha Yakın” sloganıyla isim sponsoru oldu.

Resim-3. Standımız ve ziyaretçilerimiz. (Image Credit: TAMSAT)

Etkinliğe bir çok dernek üyemiz de destek verdi. Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT) adına Yönetim Kurulu Başkanı Şahin KÜLİĞ (TB2BCS) ve Barış DİNÇ (OH2UDS/TA7W) liderliğindeki ekimiz  etkinlikte gelecekte planladığımız çalışmalarımız için sunum yaptılar, akabinde standa gelen ziyaretçilerle karşılıklı bilgi alışverişi ve network çalışması yapıldı.

Beğen  4
Yazar

Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir