Menu

TAMSAT Ailesine Katılım

Her geçen gün üye sayısı artan ve önemi daha iyi pekişen TAMSAT ailesine; bir arkadaşımız daha katıldı. Yeni üyemiz Sayın Fatma Nur AKI’yı medeni cesareti ve aynı zamanda derneğimizin ilk bayan üyesi olması nedeniyle gönülden kutluyor ve tebrik ediyoruz. Kendilsi eğitimci kimliği nedeniyle fen bilimleri konusunda bir süre TAMSAT-Genç Koordinatörlüğü görevini yürütmüş olup, şu anda TAMSAT bünyesinde “Atmosfer Dışındaki Uzay Radyasyonunun Yarı İletkenler ve Elektronik Devreler Üzerindeki Etkisi – Uzay Radyasyonundan Korunma” konusunda AR-GE çalışması yürütmek ve uzmanlaşmak üzere görevlendirilmiştir.

Diğer Araştırma Alanları: Radyo astronomi kapsamında çok düşük frekanslarda Güneş rüzgarlarının İyonosfer üzerindeki etkisi, İyonosfer tabakasında çeşitli sebeplerle meydana gelen ani elektriksel değişimlerin (SID) gözlenmesi amacıyla TAMSAT tarafında yürütülen Kaşif projesinde çalışma grubu ile birlikte aktif olarak yer almaktadır.

Sayın AKI;

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Lisansla birleştirilmiş Fizik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programı ile Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Tezli Yüksek Lisans programı mezunudur. Tezinin konusu “Farklı yöntemlerle hazırlanan tri-nükleer Co ve Zn ftalosyanin ince filmlerin elektriksel özelliklerinin incelenmesi”dir. Halen Marmara Üniversitesi Fizik öğretmenliği doktora programına devam etmektedir.

2003 yılından itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olup, ince film teknolojisi ve fizik eğitimi konularında araştırma yapmaktadır.

 

Beğen  
Avatar
Yazar

TAMSAT Yönetim Kurulu Başkanı Ankara/Türkiye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir