Menu

ASELSAN 4800 TAMSAT Kit Uygulama İçin Önemli Uyarı

ASLESAN 4822’lere yapılan son değişikliklerle birlikte dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. İlgili dokümanlarda gözden kaçabileceği için buradan tekrar hatırlatmak istedik.

1. PTT kontrolu icin TAMSAT Kit uzerindeki PTT cikisini ana kontrol karti uzerindeki J2’nin 3. pinine bagliyorduk. Ancak bu durumun dogru olmadigini farkettik ve J2’nin 3.pini yerine 8155 entegresini soktugumuz bacaklarindan 26 numarali bacaga lehimlemek gerekmektedir. 1 Agustoz 2019 tarihinden sonra hazirlanan HEX dosyalarini yuklediginizde veya Eylul 2019 tarihinden sonra TAMSAT KIT alip taktiginizda , kartiniz uzerinde PTT out un bu 26 numarali bacaga baglanmis oldugu duruma gore calisacaktir, eski cihazlarda (yani bu modifikasyonun / duzenlemenin yapilmadigi cihazlarda PTT islevi ters calisacaktir)

Baglantinin nasil yapilacagi detay icin guncellenmis olan modifikasyon dokumanindan inceleyiniz. Eğer bu baglantiyi yapmazsaniz cihaziniz sürekli göndermede kalacaktır. Eger anten baglı değil ise cihaza zarar verebilirsiniz.

2. TON devrede iken, karşı tarafta hissedilebilicek HAM-HIM-gürültülerini, eski haline göre %80 bastırabilmek için, aşağıdaki uygulamayı yapabilirsiniz. 3.3nF bir kapasitörü LM224 ün 11nci ve 12nci bacağına bağlamalısınız. Uygulama yapılacak olan LM224, ön panel size bakarken,ön panele en yakın solda olan.

ÖNEMLI UYARI :

Cihazla çalışırken mutlaka uygun bir antenin veya suni yükün (dummy load) takılı olduğundan emin olunuz.

Beğen  1
Yazar

TAMSAT - Sistem Mühendisliği Teknik Danışmanı Ankara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)