Menu

Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası

TAMSAT web sayfalarında yer alan her türlü bilgi, resim, video ve diğer materyallerin kullanımı aşağıda belirtilen şart ve esaslara bağlıdır. Metin içinde; TAMSAT, AMSAT-TR, http://www.tamsat.org.tr, http://www.amsat.org.tr, http://www.amsat-turkiye.org, http://www.amsat-turkey.org, http://www.ta-amsat.org tümü kısaca TAMSAT olarak anılacaktır. Ziyaretçilerimizin burada belirtilen kullanım ve diğer şartlarla ilgili metinsel verileri özenle okumasını ve ziyaretleri boyunca buna göre hareket etmesini, aksi takdirde içeriğin kullanılmamasını tavsiye ederiz. TAMSAT bu şartlar yerine getirilmeden gerçekleştirilen her türlü uygulamada ve alıntıda yasal başvuru haklarını saklı tutar.

TAMSAT Web Sitesi Kullanım Şartları ve Telif Hakları

1. İleri bir zamanda burada yazılı şartları okumamış veya okumuş olup da bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden TAMSATsorumlu tutulamaz.

2. TAMSAT web sitesini ziyaret edenlerin, yorum çalışmalarına katılanların, buraya reklam ve sponsorluk veren şirketlerin, yayınlamış olabilecekleri yazı, bilgi, yorum, haber, görüntü TAMSAT sitesi logosunun, ana sayfa ile alt bölüm bağlantılarının TAMSAT sitesi dışı web sitelerinde kullanımı, web e-posta, cep (GSM uygulamaları) veya İnternet hizmetlerinin ve kullanıcılar tarafından TAMSAT sitesi sunucularına yüklenip yayınlanan her türlü içeriğin kullanımı suretiyle edinilen bilgi ve yorumlar dâhil ve fakat bu sayılan kişiler ya da yayınlarla sınırlı olmaksızın, İnternet’in genel teamüller doğrultusundaki yapısı gereği sorumluluk ve yetkisinde olmayan herhangi bir içerikten, TAMSAT web sitesinin hukuki, cezai ve/veya şahsi hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup, işbu TAMSAT web sitesi ziyaretçileri bu hususu bu siteye girdikleri andan itibaren kabul ve beyan ederler.

3. TAMSAT işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkını haizdir.

4. TAMSAT web sitesinde yer alan her türlü bilgi, istatistikî şekil, devre şeması ve değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri hiç bir şekilde TAMSAT sitesi tarafından garanti edilmemektedir. Bu nedendir ki;

Burada yer alan bilgi, değerlendirme, anlatım, ders, film, yorum ve istatistikî şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı TAMSAT sitesinin hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

5. TAMSAT web sitesine girmeden önce yukarıdaki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, iş bu web sayfasında yazılı bulunan bu ibarelerin ve TAMSAT sitesine ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak HUMK madde 287’ye uygun olarak Ankara Mahkemeleri ve İcra ve İflas Dairelerinin yetkisine sunulacağı TAMSAT sitesi tarafından beyan ve işbu TAMSAT sitesi  Web Sitesi’ne giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

6. Yayınlanan içeriğin kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı TAMSAT sitesi hiç bir şekilde sorumlu değildir.

7. Eğer site ile ilgili link oluşturmak isterseniz bu link TAMSAT sitesi ana sayfasına yapılmalıdır. Bu linkin sitede yayınlananların dışında bir görsel malzeme ile yapılmaması gerekmektedir. Oluşturduğunuz link ile ilgili bilgilerin site üzerindeki iletişim formundan tarafımıza bildirimi gereklidir.

8. İçeriklerde yer alabilecek devre şemalarının ehil kişiler tarafından yapılacağı varsayılmıştır. Eğer elektronik konusunda yeterli bilgi birikimine sahip değil iseniz veya bu konuda bir eğitim görmediyseniz bazı uygulamaların istenmese de yanlış kullanım veya hatalı imal sonucunda size veya çevrenizde sevdiğiniz kişilere zarar verebileceğini unutmayınız. Eğer yaşınız küçük ise bir büyüğünüzden yardım istemelisiniz. TAMSAT bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

9. Sitede yer alan minik/küçük/genç amatörlere ait bilgi ve resimler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu hobinin özendirilmesi, tanıtılması ve bilincin aşılanması amacıyla konulmuştur. Burada yer alan resimler amatör telsizcilik konuları dışında kullanılması, gereksiz dağıtılması veya çoğaltılması yasaktır. Resimlerin lisansları belirtilmiştir.

Kısıtlamalar

Logo ve İsim Kullanımı

TAMSAT.org.tr veya AMSAT-TR.org.tr isim hakkı ve logoları yalnızca TAMSAT Derneğine ait olup, hiçbir surette TAMSAT’ın yazılı onayı olmaksızın başka yerde kullanılamaz, üçüncü kişi ve kurum/kuruluşların kullanımına sunulamaz.

TAMSAT Tarafından Geliştirilen Uygulamalar

Bizzat TAMSAT tarafından web sayfası üzerinde kolaylık sağlaması için geliştirilen yazılım kodları, bilgisayarlara yüklenerek kullanılabilen yazılımlar aksi belirtilmedikçe başka bir yerde ve farklı amaçlar altında kullanılamaz, ticari olarak kullanıma sunulamaz, tersine mühendislik işlemine tabi tutulamaz veya değiştirilerek kullanılamaz.

Başka Sitelerde Web Verilerimizin Kullanımı

1. Eğer site ile ilgili link oluşturmak isterseniz genel olarak bu link, http://www.tamsat.org.tr ana sayfasına yapılmalıdır. Bu linkin sitede yayınlananların dışında bir görsel malzeme (resim, banner vb) ile yapılmaması gerekmektedir. Oluşturduğunuz link ile ilgili bilgiler, site üzerindeki iletişim formundan TAMSAT’a bildirilmesi gereklidir.

2. Sitede yayınlanan bilgiler ticari olmamak, bilgilendirmek ve toplumsal gelişime yardım kaydı ile başka yasal sitelerde kaynak gösterilerek  yayınlanabilir. Sitede yayınlanan kişilere, üyelere veya amatörlere ait ve yazıların altında bildirilen telif bilgisi veya içerik kaynakları gibi bilgilerin alıntılarda eklenmesi gereklidir.

3. Sitede bulunan görsel malzemeler lisanslanmış ise bu tür bilgilerin kullanımı için hak sahibi kişilere başvurmanız gerekmektedir. Bu tür bilgiler doğrudan TAMSAT kaynak gösterilerek kullanılamaz. Yazılarda yazan kişi yazı içerisinde veya sonunda bu bilgi sadece TAMSAT sitesinde kullanılmak için hazırlanmış şeklinde bir imada bulunmuş veyahut metinsel hale getirmiş ise bu tür içerikler her ne sebeple olursa olsun izinli veya izinsiz, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Yazar yayınladığı materyallerde bu bilgi sadece TAMSAT ve IEEE’de yayınlanacak şerhi düşmüş ise alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek alınıp başka yerlerde kullanılamaz.

Başka Web Sitelerine Bağlantılar

1. TAMSAT web sitesi üzerindeki veya içeriklerindeki başka web sitelerine erişim sağlayan bağlantıları, yalnızca size kolaylık sağlamak amacıyla sunulmaktadır. Bu bağlantıları kullandığınız takdirde, bu siteden ayrılmış sayılırsınız.

2. TAMSAT içeriklere özen göstermekle birlikte bu üçüncü şahıs sitelerinin tümünü incelememiştir ve bu sitelere veya içeriklerini normal olarak denetlememektedir ve bunlardan sorumlu değildir. Bu nedenle TAMSAT, bu siteler veya içerikleri veya bu sitelerde bulunan herhangi bir bilgi, yazılım veya diğer ürünler veya malzemelere veya bunları kullanmanın yol açacağı sonuçlara kefil olmamakta ve bu konuda bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu siteyle bağlantılı herhangi bir üçüncü şahıs sitesine erişmeye karar verdiğiniz takdirde, bu erişimin tüm riskleri size ait olacaktır.

3. Site üzerinde yer alan, alabilecek olan ve içeriğe göre otomatik yayınlanan reklam içeriklerinde ileride olabilecek içerik uyumsuzluğu için TAMSAT sorumlu tutulamaz.

TAMSAT Gizlilik Hakları

Bu başlık altında TAMSAT web sayfası ile ziyaretlerinizde tarafımızdan alınan kişisel verilerinizin nasıl alındığı, ne durumlarda kullanıldığı ve bunların paylaşım bilgileri açıklanmaktadır.

1. TAMSAT web sayfasına herhangi bir üyelik işlemi yoktur. Bu nedenle e-posta ad soyad gibi bilgiler saklanmamaktadır.

2. TAMSAT web sayfası ziyaretlerinizde, bilgisayarlarınızda küçük çerez (cookie) dosyaları oluşturarak, bu sayede ziyaret sıklığı, alanların kullanım oranları, ülke, şehir bilgisi, geçici IP bilgileri gibi veriler toplamakta, istatistikî analizler ve daha kaliteli hizmet için bu verilerden yararlanmaktadır.

3. TAMSAT kendisine yönlendirilmiş ve site üzerinde bulunan çeşitli iletişim formu veya anket türevlerinden kullanıcının kendi rızası ile doldurduğu bilgileri (çağrı adı, ad soyad, IP, telefon ve eposta gibi bilgileri kendi bünyesinde saklayacak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bu bilgiler sadece istatistikî veri veya geri bildirim amaçlı kullanılacaktır.

Kullanıcı/Üye/Ziyaretçi Tarafından Gönderilen Yazı ve Diğer Mesajlardaki Bilgiler

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler dışında ilettiğiniz veya postaladığınız her tür yazı, bilgi, görsel materyaller veya diğer iletilerin gizli ve herhangi birinin mülkiyeti altında olmadığı varsayılacaktır. TAMSAT bu iletilerle ilgili hiç bir yükümlülük üstlenmemektedir. Bu siteye veya bu siteden, herhangi bir yasadışı, tehdit edici, iftira içeren, lekeleyici, müstehcen, pornografik veya herhangi bir yasayı ihlal eden başka malzemeler postalamanız veya aktarmanız yasaktır. Yorum ve yazıların içeriğinin sorumluluğu yazan kişinin olmakla birlikte TAMSATbundan sorumlu tutulamaz. Yöneticiler bu tür iletileri uygun görmediği ya da tereddüt ettiği anlarda yayınlayıp yayınlamamakta serbesttir.

Değiştirme ve Durdurma Hakkı

1. TAMSAT’ın burada yazılı tüm koşulları, herhangi bir ön bildirimde bulunmaksızın, dilediği zaman tek taraflı olarak değiştirme, durdurma, içeriğini değiştirme, düzenleme veya iptal etme hakkı saklıdır.

2. TAMSAT ziyaretçileri ve üyeleri işbu tasarrufu peşinen kabul eder. TAMSAT gerekli gördüğü durumlarda güncel veya günün şartlarına uygun yeniden düzenlenmiş kullanım şartlarını web sitede yayınlayacak, gerek gördüğü takdirde e-posta ile üyelerine bildirecektir. Son kullanım şartları sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve kullanım o andan itibaren yeni şartlara göre olacaktır.

Sorumluluk Reddi

1. TAMSAT ziyaretçileri siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve TAMSAT’ın siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul ederler. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk TAMSAT ziyaretçilerine aittir.

2. TAMSAT web sayfalarında linkler veya makaleler başkaca kişilerce yönetilen web sayfalarına bağlantılar ve yönlendiriciler içermektedir, içerebilir. Bu konuda bu bağlantılar üzerindeki bilgiler TAMSAT web sitesinin sorumluluğu dışındadır ve kontrol edilmemektedir. Bu tür harici bağlantılarla ilgili diğer sitelerdeki içerikler veya olası problemler nedeniyle TAMSAT hiçbir yükümlülüğü kabul etmemektedir.

3. TAMSAT web sayfalarında yer alan yayınlanmış bir takım bilgiler her ne kadar titizlikle incelense de yazım hatası vesair sebeplerden dolayı yanlış anlam içerebilir, zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Her ne şartla olursa olsun burada yer alan bilgiler bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır.

4. TAMSAT ziyaretçilerinden kredi kartı, banka hesap bilgilerini veya herhangi bir şekilde paralarını; mail, telefon, faks, yazışma metni de dahil olmak üzere hiçbir şekilde talep etmez. Bunun gibi bir talep ile karşı karşıya kalındığı durumlarda kişi tarafından reddedilmesi gerekmekte, aksi halde doğabilecek tüm zararlardan dolayı TAMSAT yükümlülük kabul etmemektedir.

Kişisel Verilerin Kullanılması ve Saklanması

1. TAMSAT sitesi isteyerek vermediğiniz takdirde, hakkınızda kişiyi tanımlayan bilgiler toplayamayacaktır. (Örn. İsim, adres, telefon numarası, e-posta adresi) Eğer sitemize kişisel bilgilerinizi verirseniz TAMSAT sitesi bu bilgileri gelecekte sadece sizi site ile ilgili e-posta vesair bilgilendirme amacıyla ulaşmak için saklayacaktır.

2. Kişisel bilgilerinizi önceden yolladıysanız ve kayıtlarımızdan silinmesini istiyorsanız lütfen bize site üzerindeki iletişim formundan ulaşın. Sizden talep edilmeyen bilgilerinizi bize verdiğiniz takdirde bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onaylamış olmaktasınız.

3. İnternet’in yapısı gereği bilgiler İnternet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu şekillerde kullanımdan dolayı doğacak zarar TAMSAT sitesi sorumluluğunda değildir.

Radyo Amatörlüğü Etik Kurallarına Saygı ve Uyum

TAMSAT sitesi site üzerindeki bilgilerin sunumunda meslek kuruluşları tarafından belirlenen kurallar ile yasal kuruluşlarca hazırlanan kural ve şartlara azami ölçüde uyum göstermektedir. Bu konudaki görüş ve önerilerinizi site üzerindeki iletişim formundan gönderebilirsiniz.

Beğen  
Avatar
Yazar

Site Yöneticisi